• manavgat

  40.
  evrenseki, çolaklı, selimiye gibi beldeleri olan antalya'nın ilçesi. askerlik güzel burada. özellikle beldeleri çok iyi manavgat'ın. ben şükür ki hafta içi burada sivil takılıp evrak dağıtımı yapıyorum. bugün, side'ye düşen kısa dönem arkadaşımla karşılaştım manavgat adliye'de. adamın elinde bir ton evrak. her yer alman kaynıyor bir de.
  3 ... la paz
 • sadaeke

  90.
  kastamonu gölköy 5 inci jandarma eğitim tabur komutanlığı'nda asker. 5 iş günü kaldı burada. benle birlikte. ustalığı düzce'de olacak. dün biz yerlerde sürünürken o keyif çatıyordu. bir de abi muhabbeti leziz. akşama kahve makinelerinin orada yine muhabbetin dibine vurma dileğiyle sadaeke. karşı bölükten selamlar. siz de keyif yapın olm, allah allah. ahaha.
  2 -1 ... la paz
 • jandarma

  50.
  g-3'lü atışlar yapan, marş söyleyen, rap rap yürüyen, devriye atan, iç güvenlik sağlayan askeri sınıf. jandarma genel komutanlığının bana vermiş olduğu sıfat. yaklaşık 10-12 gün sonra beni güneye yollayacaklar. turizm falan, karakol. marşı da var ama felaket derecede gaz dolu.

  evet, vurur vurur yorulmayız biz.

  kiremitten baca olmaz
  piyadeden koca olmaz
  alacaksan jandarma al
  küt küt vurur hiç yorulmaz
  3 ... la paz
 • 345 inci dönem askere gidecek sözlük yazarları

  19.
  kpss izni kullanabilen askerlerdir. şahsen bugün bütün nevrozlarımı çarşıda döktüm. olm paso yürüyüş yapıyoruz. botlar vuruyor hacı, ama düzeldi. öff ne iğrençliktir bu yaa. ayın 27'sinde yemin töreni var. 5. jandarma il alay komutanlığı / gölköy
  4 ... la paz
 • kastamonu

  128.
  serinliği ayrı bir güzellik katar. tarihi evleri, çarşısı oldukça muntazam. şuanda bulunduğum yer. bu entry'i de bir internet kafeye konuşlanmış bir şekilde giriyorum. merkezdeki görülecek çoğu yere gittim, insanları da süper, kendisi de. ne diyeyim, askerlik öncesi iyi geldi.
  2 ... la paz
 • 345 inci dönem askere gidecek sözlük yazarları

  12.
  bugün yola çıkacak yazarlar. şahsen ben. o, ve onlar.
  2 ... la paz
 • askerlikten önceki son gece

  1.
  gündüzünde tüm eş dostla görüşülen gece. şu anda bu gecenin içindeyim, sabaha da saçımı bilmem kaç numaraya vurdurtacağım, sakallar sonra. uyu diyorlar, gayet de rahat bir adamımdır, hiç böyle olmamıştı. taze gelin gibi hissetmiyor değilim kendimi. ama çok da boşlamamak gerek belki. ne bileyim, saçma sapan şeyler geçiyor şu an aklımdan. mirkelam çalıyor bir yandan, diyor ki "vallahi geldim oyuna".

  hani olur ya, kafanda bir ton şey doludur, anlamsız bakışlar, boşluğa gidişler, terminaller, sonrasında otobüste ya da uçakta yanınızın kimin olacağı, otogarda aynı birliğe gidecek birilerini bulur muyum düşüncesi. herkes aynı gözle bakıyor, neredeyim lan ben diye. yok ama, ben moda dün girdim ilk defa. eksik gidiyorum belki, ondan. eski sevgilim geldi aklıma, gözüm doldu biraz, sonra yok ettim onu zihnimde, def ettim her şeyden. öyle.

  facebook'ta, sözlükte, forumlarda anlamsızca bilgi arayışlar, sadece yaşamanın bir safha öncesi bu gece. sim kartı olmadan, iletişimsiz bir hayat. fransa'ya giderken de aynısı olmuştu. ama bu sefer fransa değil, başka bir gezegene gitmek gibi bir his bu. bir potada eritilmeyi bekleyen insanlardan olmak, emir almak, sürekli, mantığa uymayan işleri nizama göre sıralamak, oyunun içinde olmak, kendini buna hazırlamak, bol sabır biriktirmek, direnmek vs vs.

  sessizlik olur önce. otogarlar, konuşmalar yabancılaşır, o an sadece birliğiniz ve geride bıraktıklarınız gelir aklınıza. hayat insanı kimi zaman sürrealist yapabiliyormuş. işin aslına bakarsan sevgili okuyucu, bu bir de te fabula narratur ya da değildir. ama olayın ben bu kısmıyla ilgilenmiyorum, bir nebze olsun bu hissiyatı taşıyan şu an binlerce insan var ve her biri komuta zinciri altında, dış dünyadan uzakta, bir bölgede bir şey için nizama uyacaklar. nizama uymamızı istiyorlar, çünkü onlara göre bu, mantığın verebileceği en mükemmel bir zafer.

  absürd içinde absürd. her celp döneminde binlerce insan bir gece yaşıyor, bir engeli aşmak istiyor, kendi düzenini yerleştirmek istiyor ve bunun için katlanılabilir ya da katlanılamaz bir süreci öyle-böyle bitirme işinde, herkes bunun kafasında. böylesi bir gece ve sonrasında gelecek olan nizam, geçici bir formatı beraberinde getiriyor ve ben bu formata girmek üzereyim. her gün aynı işi, ardı arkası bitmeksizin yapmak, her gün. okumuş cahiller, okumamış adam gibi adamlar, tersden düze, düzden terse. bakışlar, bakışlar.

  *******************

  "ilk seferinde hava güneşliydi. Güneş ışığı gözümüzü alıyordu. Meramımız belliydi. Boş yere gölgelik bir yer aradık..."

  ne iğrenç bir gecedir bu ya.
  15 -5 ... la paz
 • arthas menethil

  61.
  askerlikle ilgili bilgileriyle yazarlara ışık kaynağı olan suser. teşekkürler.
  1 ... la paz
 • 5 inci jandarma eğitim tabur komutanlığı

  2.
  345 inci dönem yedek subay sınav sonuçları neticesinde çoğu kişinin acemiliğini yapacağı yer. benim düştüğüm yer.
  ... la paz
 • antalya il jandarma komutanlığı

  1.
  345'inci dönem yedek subay sınav sonuçları neticesinde usta birliği olarak düştüğüm bir yer. antalya ilindeki, sitesinde pek hoş fotoğraflara sahip komutanlık. umarım içerisi de hoştur. bol faktörlü güneş kremi elzem. *
  http://jandarma.antalya.gov.tr/

  http://jandarma.antalya.g...ges/galeri/fotogaleri.htm
  2 -4 ... la paz
 • la paz

  368.
  bugün şu sonuçları öğrenmiştir. gündem yorgunluğu, gündem meşgalesi, nereye kadar?! şafak düşer gibi bu entry'i de, buraya, tarihin tozlu sayfalarına gönderiveriyorum. hayırlı olsun.

  kuvveti: jandarma genel komutanlığı
  sınıfı: jandarma
  statüsü: kısa dönem er
  ilk katılışını yapacağı
  sınıf okulu / eğitim merkezi kastamonu 5'inci j.eğt.a.k.liği/gölköy
  gölköy kastamonu

  temel eğitimini müteakip
  katılış yapacağı esas birliği/görev yeri il j.k.liği/antalya
  antalya
  2 -2 ... la paz
 • 345 inci dönem yedek subay sınav sonuçları

  5.
  kuvveti: jandarma genel komutanlığı
  sınıfı: jandarma
  statüsü: kısa dönem er
  ilk katılışını yapacağı
  sınıf okulu / eğitim merkezi : kastamonu 5'inci j.eğt.a.k.liği/gölköy - gölköy - kastamonu

  temel eğitimini müteakip
  katılış yapacağı esas birliği/görev yeri il j.k.liği/antalya
  antalya

  öyle. hayırlı olsun.
  1 ... la paz
 • dünün başlıkları

  24.
  geçmişin tozlu sayfalarına atılan başlıklardır. beni seç, beni seç.
  2 -1 ... la paz
 • tanrı sizi korusun bizi allah korur

  3.
  (bkz: bütün tanrıların allah belasını versin)
  8 -4 ... la paz
 • bernadette

  5.
  (bkz: bernadette chirac)
  ... la paz
 • gaza getiren şarkılar

  733.
  günde 3 defa alınız :

  houria aichi - le cavalier, le cheval et la dame

  https://video.uludagsozluk.com/v/gaza-getiren-şarkılar-35241/

  1 ... la paz
 • türk milliyetçiliği

  77.
  savunan kişiye göre güzel bir şeydir şüphesiz. buna sözüm yok. yalnız, yaşadığı coğrafyada belli bir ırka (ki bu genelde masum kürtler oluyor) kişinin kafasındaki düşman, hain tipolojisi üzerinden gitmesi pek sağlıklı değildir. böyle olan arkadaşlara acil şifalar diliyorum.
  -1 ... la paz
 • vietnam

  32.
  (bkz: vietnam fransızcası)
  ... la paz
 • bmw sauber

  5.
  (bkz: michael schumacher/@la paz)
  -2 ... la paz
 • sharon janny

  1.
  (bkz: sharon den adel)
  ... la paz
 • yeni şeyler getiriyorum